Září 2018

Vidím věci jinak

26. září 2018 v 10:28
S odstupem času co jsme se manželem rozešli vidím spoustu věcí jinak. Věci za které jsem byla šťastná jak jsme žili. Jak jsem měla pocit, že jsme ideální rodinka.
Teď vidím, že jsem se vždycky snažila jenom já, že jenom já jsem byla ta co se snažila mít to zázemí, tu rodinu pohromadě.
Měla jsem pocit, že se i manžel stará o děti stejně jako já. Bohužel teď to vidím jinak. Nikdy nešel ven sám s kočárkem, nikdy nešel nikam sám s dětmi i když měl možnost.
Kamarádi ho lákali na pánskou jízdu s dětmi a já ho musela přemlouvat aby tam jel.
Vždycky jsem u vseho byla já s ním. Byla jsem ráda, že jsme pohromadě, ale teď vidím že si nevybudoval tak pevný vztah k dětem jaký bych chtěla. Byl do toho vždycky tlačen, neměl to přirozeně dané. Možná to byla moje chyba, měla jsem ho víc zapojovat. On nas živil tak jsem se starala. No byla jsem asi moc samostatná.
Když jsem chtěla s dětmi někam jet společně na nějaký výlet vždy jsem musela překousnout počáteční řeči, že má moc práce, a že se mu nikam nechce. Když se vyrazilo už to byla pohoda. Nikdy ten impuls někam jet nebyl od něj. Možná sem mu jen nedala prostor, kdo vi?
Když jsme byli s partou na táboře kde byly hry pro dospělé, tak já byla s dětmi a manžel si jel po svém nás si tam skoro nevšimnul a přitom já se chtěla také zapojit. Jo měla jsem asi prudit a prosadit si to 😁
Pamatuji si když jsme se chystali s prvním dítětem na procházku tak moje máma říká " běž vnoučku, to je vzácnost jít s tátou." Já jsem se rozčilovala jak tohle může říct, ale teď vidím, že vlastně měla pravdu a já to neviděla.😔
Nebo jsme byli na dovolené na kolech. Kousek jsme ujeli a protože
byly děti malé tak mě s nimi nechal se plácat u nějaké chalupy a sám se jel projet. Nepřizpůsobil se dětem a jejich možnostem. A já trpělivě čekala, že to takhle v pořádku, ať si to užije. Ale teď to vidím jinak, vidím jiné tatínky jak fungují a starají se a snaží se být se svými dětmi a vymýšejí jim program.
Je toho hodně co teď vidím jinak, ale nelituji ty roky jak jsem žila. Byla jsem v tom vztahu spokojená a hlavně dělala jsem to pro své děti.
Teď když nejsme spolu se snažím, aby se dětem věnoval, ale nemá to prostě v sobě musí se k tomu tlačit. Když je s nimi stará se hezky, ale vše je bohužel důležitější než ony.
Je jasné, že teď je jiná situace, chce být se svou mladou milovanou, ale já už ho pořád jen omlouvat nebudu. Musí se začít snažit sám jinak ho děti nebudou za chvíli potřebovat a jednou mu třeba budou chybět, ale to už bude pozdě.
Nedávno jsem se ho ptala jak to, že teď dokáže jezdit se svou milou na akce na které se mnou nechtěl? Prý jezdí na sportovní akce a se mnou se jezdilo jen na akce s dětmi. No to se dalo předpokládat když jsme je měli. Jsem zvědavá až si s mladou udělá další dítě jestli to bude jiné😁